English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 193
کل بازديدکنندگان : 497376
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

استفاده درست و صحیح از منابع مصداق بارز اقتصاد مقاومتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

استفاده درست و صحیح از منابع مصداق بارز اقتصاد مقاومتی

این مطلب را معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در کمیته استقرار زنجیره تامین کالا و خدمات ناحیه 1 جنوب استان در شهرستان مهاباد اعلام کرد.

دکتر انتظار مهدی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه: با وجود کمبود منابع توسط معاونت امور توسعه و مدیریت منابع دانشگاه تجهیز 190 پروژه فرآیند احداث آن در دست اقدام قرار گرفته و بیش از 50 درصد این پروژه ها مورد بهره برداری قرار می گیرد با وجود طولانی شدن فرآیند این مسئله مفید تر بوده در سایر حوزه ها با تشریک مساعی و با کسب راهنمایی و حمایت طلبی کارهای خوبی در حال انجام است.

وی افزود: خرید ها و وسایل مصرفی در حوزه بهداشت به صورت متمرکز و ملی خریداری می شود و تا حد زیادی درگیر مسایل مربوط به کمبود منابع نخواهد بود تجمیع قرار داد ها و هزینه ها در راستای کاهش هزینه تمام شده کالا می تواند نقش بسزایی داشته باشد.


وی خاطرنشان ساخت: با گسترش و توسعه شهر ها و مراکز عرضه مواد غذایی افراد سودجویی وجود دارند که می خواهند از شرایط اقتصادی فعلی سوء استفاده کنند و در راستای تامین سلامت مردم و جامعه طرح تشدید نظارت اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی  توسط کارشناسان بهداشت محیط در دو نوبت صبح و عصر اجرا می شود.

وی بیان داشت: توسعه شرکت های تولید مواد غذایی زیر زمینی در سطح عرضه ،افرادی هستند که بدون داشتن توان،تجربه و دانش کافی اقدام به تولید مواد غذایی غیر بهداشتی نموده و سبب به خطر انداختن سلامت مردم و جامعه می شوند.

دکتر انتظار مهدی اظهار داشت:نظارت برکیفیت آب آشامیدنی از نظر شیمیایی ،میکروبی و کلر سنجی، در این مورد مصداق بارز اقتصاد مقاومتی استفاده درست و صحیح از آب آشامیدنی است شبکه لوله کشی ما در سطح استان و کشور پوسیده است ممکن است که در جایی پس از نشتی آب آلودگی اتفاق بیفتد و سبب بروز مشکلات اجتماعی و سلامت در جامعه شود. در صورت کنترل نکردن کارشناسان ممکن است از بعد یک مدت زمان افراد زیادی به خاطر مصرف آب غیر بهداشتی در بیمارستانها بستری شوند و هزینه های درمانی زیادی را بر دوش دولت متحمل نماید. و با نظارت همکاران بهداشت محیط ، گزارشگیری روزانه ،پایش و برگزاری جلسات با آبفای شهری و روستایی می توان در کنترل و کاهش هزینه ها موثر باشد.

 

 

 

 


٠٩:٣٨ - 1397/05/10    /    شماره : ١٩٩٠١    /    تعداد نمایش : ٦٤خروج