English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 197
کل بازديدکنندگان : 497380
بازديدکنندگان آنلاين : 5


  چاپ        ارسال به دوست

خرید متمرکز اقلام دارویی عامل ذخیره و صرفه جویی در منابع

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

خرید متمرکز اقلام دارویی عامل ذخیره و صرفه جویی در منابع

این مطلب را معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در کمیته استقرار زنجیره تامین کالا و خدمات ناحیه 1 جنوب استان در شهرستان مهاباد اعلام کرد.

دکتر غفار زاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: در این حوزه در خصوص هزینه ها عمدتا افکار و اذهان معطوف به دارو ملزومات مصرفی و یا هر آنچه که در داروخانه های بیمارستانها و سایر مراکز که با آن سرو کار داریم می باشد.

وی افزود: دانشگاه در ماه های اخیر در چندین نشست هیات ریسه که به صورت کارشناسی و فنی برگزار شد مصوبه ای را در زمینه خرید متمرکز تایید کرد در حوزه غذا و دارو دانشگاه بحث ذخیره منابع و اخذ امتیاز بیشتر از تامین کنندگان را هدف گذاری کرده است.

دکتر غفار زاده گفت: موضوع کمبود منابع موجب شده تا تعامل با تامین کنندگان سخت تر از زمانهای گذشته شود انشاالله این وضعیت با مدیریت مدیران شبکه بهداشت و درمان رو به بهبودی  بگذارد.

وی افزود:با مدیریت خرید متمرکز  تا کنون توانستیم علاوه بر ذخیره منابع در هزینه ها نیز صرفه جویی نماییم تمامی شرکت های اقلام سلامت محور تحت نظارت و کنترل معاونت غذا و دارو می باشند علت تاکید دانشگاه بر خرید متمرکز  ان است که ظرفیت نظارتی با ظرفیت خرید اقلام امتزاج پیدا کنند.


معاون غذا و داروی دانشگاه افزود:رویکرد استفاده از تولیدات داخلی چون در بحث تامین کالا به صورت ویژه مورد توجه می باشد از طریق شرکت های مجوز دار که در قالب چهار چوب ،نظارت ،مصرف کالای ایرانی و عدم مصرف کالای قاچاق و اصل پاسخگو بودن فعالیت می نمایند می بایست صورت گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: بزودی شرکت های مجاز توزیع اقلام غذایی، آشامیدنی و بهداشتی معرفی شده و شبکه ها می توانند در قالب فضای رقابتی و استعلام خرید های خود را انجام دهند حسن خرید از این شرکت های مجاز پرداختی در قالب اوراق مشارکت می باشد.

وی افزود: انتظاراتی که معاونت غذا و داروی دانشگاه از شبکه های بهداشت و درمان به ویژه مدیران دارویی شاغل در بیمارستانها دارد مصرف بهینه و کاهش هزینه های مربوط به آن توسط همکاران داروساز می باشد طی برگزاری نشست با سازمان های بیمه گر  مصوبه ای در حضور معاون درمان دانشگاه مورد تایید قرار گرفت که اساسا لیست خارج از فارماکوپه رسمی کشور نباید در تجویز پزشکان و درخواستهای بخشهای بیمارستان وجود داشته باشد و فارماکوپه را از میان داروهای ،لوازم مصرفی و اقلام مورد تایید بیمه تامین کنیم.

 

 

 


١٢:٣٦ - 1397/05/08    /    شماره : ١٩٨٧٩    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج