English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 234
کل بازديدکنندگان : 497417
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

ارائه خدمات سلامت رایگان در نقاط کم برخوردار مهاباد در قالب طرح شهید رهنمون

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

ارائه خدمات سلامت رایگان در نقاط کم برخوردار مهاباد در قالب طرح شهید رهنمون

در قالب طرح شهید رهنمون مردم محروم روستا های شهرستان مهاباد از خدمات رایگان سلامت بهرمند شدند.

سرهنگ حسینی مسئول بهداری سپاه مهاباد افزود: این طرح با هدف استمرار ارایه خدمات بهداشتی در نقاط کم برخوردار شهرستان با جمعیت 2 تا 5 هزار نفر ،ماهیانه دو بار ارائه می شود.

وی افزود: این طرح در زمینه های مختلف از جمله رعایت نکات لازم در رفتار های پرخطر، بهداشت اجتماعی، بهداشت محیط و بهداشت فردی فعالیت می کند و تلاش دارد ضمن حفظ ارتباط با مردم دیگر موارد مربوط به بهداشت، اجتماعی ،اقتصادی را پیگیری کند.

وی اظهار داشت:روستای سیاهقول دومین روستای شهرستان مهاباد است که اهالی آن در قالب طرح شهید رهنمون خدمات درمانی رایگان  دریافت می‌کنند.در این طرح خدماتی از قبیل ویزیت رایگان، مشاوره و درمان و خدمات مامایی به روستائیان ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: اکیپ پزشکی قبل از این روستا در قالب طرح شهید رهنمون به اهالی روستای حاجی علی کند خدمات رایگان پزشکی ارائه کرده بود.

شکرانی مسئول بسیج جامعه پزشکی شهرستان مهاباد گفت: تیم هایی که در قالب این طرح اعزام می شوند شامل یک پزشک عمومی، کارشناس بهداشت، کارشناس تغذیه، ماما و یک پرستار،بهورز،دارویار است و علاوه بر معاینات اولیه، غربالگری نیز انجام می شود، و پس از آن در صورت نیاز تیم های تخصصی اعزام می شوند. و در آینده با توجه به نیاز سنجی انجام شده دامپزشک ، کارشناس بهداشت محیط و ... به اکیپ اضافه می شوند.

وی اظهار داشت: به غیر از این دو روستا و سه روستای دیگر شهرستان  مهاباد هم پیشنهاد شده است که در صورت موافقت این طرح در آن‌ها اجرا شود.


شایان ذکر است:پزشک شهید محمدعلی رهنمون متولد یزد، زندگی اش را وقف خدمت به جنگ و مجروحان کرد و در جبهه ها مسئول بیمارستان صحرایی بود و در سال 62 در عملیات خیبر به شهادت رسید.

 

 


١٣:٣١ - 1397/05/03    /    شماره : ١٩٨٢٣    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج