English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 42
کل بازديدکنندگان : 470870
بازديدکنندگان آنلاين : 4


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید بازرسین سلامت روان وزارت بهداشت از شبکه بهداشت و درمان مهاباد

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

بازدید بازرسین سلامت روان وزارت بهداشت از شبکه بهداشت و درمان مهاباد

مشاور علمی سلامت روان وزارت بهداشت از بخش اورژانس و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی بازدید کرد.

یکشنبه 25 تیرماه دکتر ملکوتی مشاور علمی سلامت روان وزارت بهداشت،دکتر کریمی مسئول گروه سلامت روان دانشگاه متبوع از نحوه ارائه خدمات به بیماران سلامت روان در بخش اورژانس و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی مهاباد بازدید کردند.

دکتر ملکوتی عضو هیئت علمی دانشگاه ایران و مشاور سلامت روان وزارت بهداشت گفت: هدف از این بازدید بررسی امکانات و فرآیند ها و فعالیت های انجام گرفته برای شناسایی  و مداخلات روانشانسی  به منظور کاهش رفتارهای اقدام به خاتمه حیات می باشد.

وی افزود: در حال حاضر این طرح برای 4 استان غرب کشور شامل آذربایجان غربی ، ایلام ، لرستان و کرمانشاه در  حال اجرا می باشد و در حال حاضر شهرستان های مهاباد،بوکان و سردشت و تا چند روز آینده تمامی 17 شهرستان استان مورد ارزیابی  قرار می گیرند.


وی افزود: در این فرآیند بیماران از طریق بخش اورژانس بیمارستان به مراکز خدمات جامع سلامت شهری برای انجام مداخلات روانشناختی معرفی می شوند در این روش که با همکاری و تعامل حوزه درمان و بهداشت انجام می شود بیماران دچار مشکلات سلامت روان ، شناسایی شده و مداخله روانشناسی توسط کارشناسان سلامت روان انجام شده و براساس پژوهشهای انجام گرفته تا میزان 50 درصد از اقدام به خاتمه حیات توسط این افراد کاسته می شود.

دکتر ملکوتی خاطرنشان ساخت: رسانه های ملی و شبکه های اجتماعی تأثیر بسزایی در تخریب و یا بازسازی سلامت روانی مردم جامعه ایفا می نمایند از این رو رسانه های سمعی و بصری و سایبری می توانند در ارتقا آگاهی و بصیرت افراد جامعه در مسئله سلامت روان نقش زیادی داشته باشند.


همشهریان عزیز برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به کانال تلگرامی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد مراجعه نمایند.avaye_salamat_mahabad@


١٣:٥٧ - 1396/04/25    /    شماره : ١٤٨٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٠خروج