جمعه ٢٦ آبان ١٣٩٦
مقام معظم رهبری می فرمایند:((امروز در كشور، رقابت مشروع و مقبول از نظر مردم و ما، فقط رقابت براى خدمت كردن به مردم است.))
بخش NICU

معرفی بخش: 

 یکی از بخش های ویژه بوده و برای مراقبت از نوزادان بیمار و نارس تجهیز گردیده است. این بخش در طبقه همکف ساختمان اصلی واقع شده است و با توجه به اینکه بیمارستان مهاباد به عنوان بیمارستان بلوک جنوب استان نقش زیادی در پذیرش بیمار از شهرهای همجوار را دارد بنا به نیاز فوق و شهرستان در سال 1388 دایر و راه اندازی گردید. دراین بخش خدمات مراقبتی برای نوزادان بد حال و نارس با توجه به شرایط  بالینی شان ارائه می شود و با بهبودی شرایط  بالینی جهت ارائه درمان به بخش نوزادان منتقل می شوند. بخش مراقبت های ویژه نوزادان به دلیل شرایط خاص و بحرانی نوزادان نارس دمای بیش از دمای سایر بخش ها داشته و مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی مرکزی می باشد. فضای فیزیکی بخش شامل اتاق استراحت پرسنل، اتاق کار، استیشن پرستاری، سرویس بهداشتی و سالن اصلی بخش می باشد. همچنین این بخش دارای 11 تخت فعال می باشد که شامل 8 تخت احیا و 3 تخت انکوباتور است.

 

سرپرستار  بخش:  نمام مرادی ( کارشناس پرستاری )

پرسنل پرستاری ثابت با احتساب مسئول بخش:  14 نفر

پرسنل خدمات: 3 نفر

شیفت صبحکار شامل سرپرستار بخش، پرستار 2 نفر، خدمات یک نفر و شیفت های عصر و شب شامل 2 نفر پرستار، که یکی از آنها علاوه بر مسولیت نصفی از بیماران  مسئول شیفت نیز می باشد و یک نفر خدمات نیز انجام وظیفه می نمایند.

 

لیست تجهیزات بخش:

5 دستگاه ونتیلاتور، 7 دستگاه فتوتراپی 4 لامپی و 5 لامپی، یک دستگاه فتوتراپی دوار 12 لامپی، 5 دستگاه  NC PAP، 2 دستگاه بلندر، 9 دستگاه مانیتور و یک دستگاه مانیتور سانترال می باشد.